אודות

מפיק: אינגמאר מרקווארדט (Ingmar Marquardt)

שמי הוא אינגמאר מרקווארדט, אני בן 33, נשוי ואב לשני ילדים. יש לי הן דיפלומה והן תואר מאסטר במדעי המדיה והמחשב, ואני עובד כמנהל ומפתח פרויקטים כמו גם כמרצה. אני מתגורר בגרמניה.

בשנת 2005, בעת עבודה על התואר שלי, חליתי במחלה כרונית המביאה לכאב הולך וגדל. תחילה במרפק ואז בשני מפרקי הידיים. דבר זה נמשך כשנה והוביל להיכרותי עם מערכת הבריאות שלנו [בגרמניה], עת התחלתי את האודיסאה הרפואית שלי. בליתי זמן רב בחדרי המתנה עבור מפגש מהיר עם מספר רופאים. כסף רב הושקע בלמידת מצבי, דבר שהסתכם באבחנה לא ברורה, מעט עזרה מועילה ועוד פחות הבנה לגבי הגורם לכאב.

באותה עת היתה לי כבר הבנה בסיסית של חמשת חוקי הרפואה החדשה, אך חשבתי, עקב מצגות מבלבלות באינטרנט באותו הזמן, שתגליות אלו רלוונטיות אך ורק לסרטן. כבר ב- 2003 הצלחנו למנף את הבנתנו את הרפואה החדשה כדי להשיג שליטה מרשימה על מקרה דרמטי של סרטן תורשתי, בו עלה הגורם בקנה מידה אחד זה המוגדר בספרות הרפואה החדשה.

הצלחתי למצוא מזור ממעגל הכאב לאחר שנים של שיקום פיזיקלי עצמי. אז גם החלטתי, בהמשך לנסיוני עם הרפואה הרגילה, לקחת לידי את האחריות לבריאותי. עם חמשת חוקי הטבע הביולוגיים, היה לי כבר נתיב מבטיח, שבו הלכתי בתקווה לאמתו.

במהלך השנים הבאות, השתתפתי בסדנא חד יומית, שני סמינרים בני שבוע של Naturnah seminars וקורסים בסיסיים 1 עד 4 של ניקולס בארו [גרמנית]. קורסים אלו מציעים הכשרה מובנית ומבוקרת איכות למטפלים בגרמניה, בהשראת מערכת הלמידה המוצלחת של חמשת חוקי הטבע הביולוגיים באיטליה [איטלקית]. כאן התעורר לאיטה מודעות שלי לחשיבות ולמימדים של התגלית הזו, והבנתי לאורך הדרך כי בעזרת הידע של חמשת החוקים, די היה בשאלה מדוייקת יחידה כדי לרדת לשורש הבעיה בבסיסן של שנות הסבל שלי – לא ניתן היה לפספס אותה, בהיותה כה ברורה.

אני מוביל קבוצת למידה של חמשת החוקים בוויסבאדן [גרמניה] מאז 2012, המבוססת על שיטת ההכשרה של ניקולס בארו (בה השתתפתי גם בקורס מרצים). בקבוצת הלמידה אנו משתפים את נסיוננו בכל חודש, בוחנים מקרים ספציפיים, לומדים בתאוריה ובמעשה וחוזרים ובוחנים את חמשת חוקי הטבע הביולוגיים.

שתי הרצאות ציבוריות על הנושא באו בהמשך, כמו גם “פעילויות התנדבותיות במדעי המחשב” כמו פיתוח מודול למידה מקוון, פיתוח משותף של פורטל שו”ת [גרמנית], טכנולוגיה לוובינרים ועוד.

עד היום אני ממשיך ומשתתף בוובינרים להעמקת הבנתי במגוון של נושאים – במקביל לעבודתי על מקרי אימון אמיתיים.

במשך זמן רב הוטרדתי מכך שלא היה בנמצא ברשת, מקור טוב וחופשי ללמידת הנושא. כשהייתי רתוק למיטתי ב- 2016 עקב כאב גב (אשר על בואו הצפוי ידעתי זה שנים עקב הבנתי את חמשת החוקים [אנגלית]), עלה לי הרעיון של סרטוני היכרות אלו וכתבתי תסריט ראשוני.

עקב הגעתו של ילדינו השני, חיכיתי עד הסתיו של 2017 לפני שהעזתי להוציא את הפרויקט מן הכוח אל הפועל, בערבי החורף הארוכים. השלמתי אותו במאי 2018 והעליתי ליוטיוב. תקוותי להצליח למשוך הרבה יותר אנשים לנושא, ומעל הכל, אני מקווה להסיר מן הדרך אבני נגף שלרוע המזל מפריעות להפצתו.

אם ברצונכם, אתם מוזמנים ליצור קשר בטופס [באנגלית או גרמנית]

תרגום, עריכה וקרינות: גדעון כינר (נטורופת ND)

עד לפני כעשור עבדתי בהייטק. עם סיום פרק זה פתחתי פרקטיקה לנטורופתיה וטיפולי תדרים. בעוד שאת מרבית הטיפולים של הרפואה הרגילה הערכתי כמסוכנים וגורמי נזק, הרי שהטיפולים שאני הצעתי, מבוססים על תדרים, על שינויי אורח חיים ועל חומרי מרפא טבעיים, אמנם לא גרמו לנזק, אך במקרים רבים גם לא הועילו למטופלי.

הפרדיגמה המבולבלת המקובלת ברפואה הרגילה, ובמידה רבה גם בלימודי הנטורופתיה, לגבי הסיבות למחלות והתנהלותן, נראתה לי בלתי הגיונית. ככל שלמדתי וחקרתי, גיליתי כי היא גם אינה באמת מדעית. כך מצאתי עצמי נטול תשובות כאשר נתבקשתי להסביר למטופלים שלי את הסיבה למחלתם, כיצד צפוי שהיא תתנהל וכיצד יוכלו להחלים ממנה ולהבריא.

אל תמציתה של הרפואה החדשה אמנם התוודעתי כבר שנים רבות קודם, אך כעת, בתוך הבלבול בו מצאתי עצמי, חזרתי ללמוד אותה לעומקה ואכן מצאתי בה את התשובה. תגליותיו של ד”ר האמר  מביאות הסבר מדעי, הגיוני ושלם לשאלות המפתח שלי: מדוע מחלה מתחילה אצלו אך לא אצלה, מדוע לזה יש דלקת ולשכנו אין, מדוע האחד “נדבק” והאחר נשאר בריא?

המשכתי ללמוד את הרפואה החדשה בקורסים רבים וסדנאות, הן בארץ והן בחו”ל, וכן גם במחקר אינטרנטי, שמטרתו בחינת תגליותיו של ד”ר האמר דוקא דרך הידע הרפואי והמדעי המצטבר, תוך שאני בודק אם ממצאים אלו תומכים או מאמתים את תגליות הרפואה החדשה. בדרך זו למדתי להבין מהו תפקידם הטבעי של חיידקים, על כך שאין אימות מדעי ראוי לתאורית הווירוסים כגורמי מחלות, על כוחו של הפלסבו בריפוי וכוחה של אבחנה פוגענית בגרימת חולי, ועוד נושאים מרתקים רבים התומכים היטב בתגליותיו של ד”ר האמר ומחזקים את הבנותיו.

במהלך מסע זה נוכחתי, הן על עצמי והן אצל אחרים, כיצד הבנת תגליות הרפואה החדשה יכולה לשחרר אדם מן הפחד שמעוררת הפרדיגמה הקיימת, המאשימה אויבים מיקרוסקופיים, תאים סוטים ומערכות גוף שהשתגעו. התגליות המהפכניות של הרפואה החדשה מסבירות בדיוק, ובהגיון רב, מדוע מתחילה “מחלה” ואיך היא מתנהלת, מדוע אחד או אחדים מפתחים תסמינים, מדוע יש חום, כאב או עייפות, ואפילו מאפשרות לחזות בצורה די מדויקת מתי יקרה כל תסמין, אם הקונפליקט שבבסיסו נמצא. הסתבר לי כי הידע הזה מעורר באנשים ביטחון רב בתהליכים הטבעיים של הגוףנפש וביכולתו להשתקם ולהחלים. הידע והבטחון הללו מאפשרים למתרפאים לעבור אפילו מצבים קשים ללא פחד, תוך שהם מנהלים את החלמתם בעצמם ובכך נמנעים לרוב מאבחנות פוגעניות וטיפולים מזיקים.

בנוסף, הבנתי כי חשוב להצטייד בידע המופלא של הרפואה החדשה לפני שמקבלים אבחנה קשה מהרופא, והדבר הוביל אותי לעיסוקי כיום: בניית כלים להדרכה ולמידה של הרפואה החדשה, הן למטפלים והן, ובעיקר, להדיוטות. השאיפה שלי היא לעזור, לכל אדם הנכון להחזיר לעצמו את האחריות לבריאותו, להכיר את תגליות הרפואה החדשה באופן שיאפשר לו להיות רגוע ולפעול בשיקול דעת גם במצבי בריאות בהם נוהגים רובינו לפנות לרופא, לקבל אבחנות פוגעניות ולהסכים, עקב הפחד, לפרוצדורות טיפוליות שהן במקרים רבים לא יעילות וכמעט תמיד מסוכנות.

כפועל יוצא, אני עוסק כיום במתן יעוץ למתרפאים על פי תפיסת הרפואה החדשה, בהכנה של ידע וחומרי לימוד (כמו סדרת קורסי הוידאו הקצרים בעברית, תרגום סדרה חינמית זו, וכתיבת פוסטים מעוררי מחשבה ועתירי מידע באתר תדרים מרפאים), שמטרת כולם היא להנגיש את הידע בצורה שתהיה מובנת לכל המעונין בו.

בנוסף לאלו, בפגישות בקליניקה אני עוזר למתרפאים להבין ולהשתמש בתגליות הרפואה החדשה, ומשתמש בטכניקות שונות (EFT, Recall Healing, Matrix Remprinting ונוספות) כדי לעזור למתרפאים להבין את הקונפליקטים בחייהם המביאים לחולי ולשחררם, בדרך להבראה.

בימים אלו , עם סיום התרגום והעריכה של סדרה חינמית זו, והפצתה בארץ, אני פותח, ביחד עם חברים לדרך, קבוצה לדיון, פיתוח וקידום של הידע החשוב הזה בישראל. המטרה המעשית שלי היא שאת, אתה וכל אדם אחר, תוכלו להבין את הרפואה החדשה ולהטמיעה בחייכם, ובכך להנות מהרוגע, הביטחון, המודעוּת ואיכות החיים המתאפשרים עקב הידע של הרפואה החדשה והחיים על פי חמשת החוקים.

רק בריאות, לכולנו!

למי שרוצה, כאן אפשר ליצור איתי קשר

5 Biological Laws of Nature

German New Medicine, Germanic New Medicine, Dr. Hamer, 5BN, GNM, 5BL, 5 Natural Laws of Biology

On this page you will find an introductory video series on the New Medicine’s 5 Natural Laws of Biology (5BN), which are also known as German New Medicine (GNM).
The biological laws were discovered by Dr. med. Ryke Geerd Hamer.